ZANZIBAR

Proč se rozhodnout pro zájezd na Zanzibar? Nechte se okouzlit tropy a plážemi u Indického oceánu za super ceny. 

Objednejte dovolenou na Zanzibaru od AMBIERI !


Bělostné pláže a černý stín minulosti

Zanzibar voní mystickým orientem jako to nejbarevnější exotické koření. Ostrov v Indickém oceánu vzdálený dvě hodiny plavby od Tanzanie patřil po staletí Ománskému sultanátu a dodnes si tam připadáte, jako byste se na létajícím koberci přenesli do říše tisíce a jedné noci.

Korálové pláže jsou tak bílé, že vás to bude i s tmavými slunečními brýlemi nutit přivírat oči. Popotahujete kouř z vodní dýmky napěchované jasmínovo-skořicovým tabákem. Jeho vůně připomíná místní parfémy s flakony stylizovanými do podoby katamaránů s trojúhelníkovými, mnohokrát záplatovanými plachtami. Mají hrany a špice snad ještě ostřejší než korálové útesy schované pod hladinou.


Královské zážitky v rytmu Queenů

Nejkrásnější pláže se roztahují na východním pobřeží na dohled vesniček Matemwe, Pongwe či Jambiani, hodinu cesty od hlavního města. Ještě blíž leží Mangapwani Beach, idylický pruh písku, kam místní vyrážejí jen s ručníky v ruce. Zpěněná hranice příboje je daleko od pevniny, pro pár temp je třeba se brodit padesát, šedesát metrů a dopředu si zjistit, kdy přijde rychlý a silný příliv.

Z reproduktorů možná uslyšíte hlas Freddieho Mercuryho ze skupiny Queen, který se na ostrově narodil v roce 1946. Je stejně podmanivý jako koloniální služby plážového klubu Serena. Až k lehátku se vzdušným baldachýnem z moskytiéry vám naservírují koktejl dawa z třtinové pálenky konyagi oslazený medem a zastříknutý minimálně půlkou limetky. 


Zajímavá místa 

Cesta za kořením

Zanzibar je znám svým kořením - podnebí na ostrově je ideální pro pěstování různých druhů rostlin. Obyvatelé ostrova jsou zvyklý s nimi obchodovat. Hřebíček byl jedním z nejdůležitějších koření na ostrově, jsou tu také plantáže (shambas) se skořicí, kardamonem, kmínem, zázvorem, jasmíny, muškátovými ořechy atd. Nejvíce se dozvíte při výletě za kořením s průvodci, ti jsou velmi zábavní a dávají vám koření i ochutnat atd. Mnoho rostlin se používá v kuchyni, ale také v medicíně a kosmetice.


Plavání s delfíny - Kizimkazi

V oblasti Menai u jižního cípu Zanzibaru našli místní rybáři lukrativní práci jako průvodci. Mohou nabídnout něco speciálního - v místních vodách jsou často delfíni, kteří si rádi hrají s lidmi. Je to sen mnoha lidí si s delfíny zaplavat, zdejší průvodci najdou delfíny téměř vždy. Malá rybářská loď vás vyveze z pláže Kizimkani ráno, ploutve a brýle jsou již připraveny. Jakmile delfíny uvidíte, můžete skákat do vody a s delfíny si zaplavat.


Mangrovníky a opice

Jozani - Chwaka Bay národní park
Centrální Unguja byla dříve porostlá celá tropickým lesem a mangrovníky. Mnoho míst byly vykáceno, ale zůstal zde park - 35 km na východ od Stone Town - 50 km2 chráněné oblasti, které zahrnují Jozani Forest a mangrovníky Chwaka Bay. Můžete se sem podívat s průvodcem, vidět staré mahagonovníky a opice Kirk´s red colobus. Je to jedinečný druh na Zanzibaru, jehož zvyky se liší od příbuzných na pevnině. Jejich svahilské jméno kimi punju znamená - jedovatá opice - legenda říká, že když opici sní, ztratí srst. Také můžete vycházet z faktu, že tyto opice sní i rostliny, které jsou pro jiné živočichy jedovaté. Můžete tu také vidět mangrovníkové porosty a zátoky s kraby a rybami.


Stone Town - procházka historií

Stará část města Zanzibar, jež byla v roce 2000 zapsána do světového dědictví UNESCO. Jako důvod byl mimo jiné uveden symbolický význam města pro potlačení otroctví a mimořádná architektura, která byla ovlivněna intenzivní námořní aktivitou mezi Asií a Afrikou.

Město bylo postaveno z materiálu korálových útesů a zažilo perskou, arabskou i koloniální dobu. Typické jsou zejména masivní dřevěné dveře s vyřezávanými motivy, které byly způsobem, jak dát najevo vznešenost sídel. Sloužily také jako obrana proti válečným slonům.


Prison island

Ostrov dlouhý jeden kilometr je vzdálen pět kilometrů od břehů Zanzibaru. Původně byli na tento ostrov posíláni neposlušní otroci, po zrušení otroctví fungoval jako karanténní stanice pro nemocné se žlutou zimnicí.

V současné době zde žijí želvy obrovské, vážící až 200 kilogramů, které sem byly přivezeny ze Seychel v roce 1919 a od té doby se hojně rozmnožují. Želvy můžete krmit špenátem a volně se mezi nimi pohybovat. Ostrov je v soukromém vlastnictví a za vstup na něj se platí poplatek. Za malý peníz vás na něj ochotně odveze kterýkoli místní rybář, a dokonce na vás počká, když si budete chtít u ostrova zašnorchlovat.


Místní trh

Velký trh leží jen pár desítek metrů od Stone Townu. Každý den v podvečer zde obyvatelé rozkládají stolky, připravují nízké židle a nádobí. Oheň hoří pod velkými hliníkovými konvicemi plnými mléka nebo čaje, pod grilem s rybami nebo kukuřičnými klasy. Toto místo osvětlují pouze plamínky svíček a stíny se mihotají na tvářích prodavačů.

Ráda jsem večeřela u stánku, kde pracoval mladý černošský chlapec. Servíroval placky, které vypadaly a chutnaly jako naše palačinky, jen nebyly ze sladkého těsta. K tomu naléval horké mléko s cukrem nebo kořeněný čaj s mlékem. Kromě vařeného jídla se zde dá nakoupit také čerstvé ovoce, zelenina, ryby, káva, sypaný čaj a koření.


Jídlo v Tanzánii

Co se týče jídla, tak restaurace a různá občerstvení na ulicích nabízí pestrý výběr a za celkem přijatelné ceny. Běžně tak od 2000TZS do 8000TZS (30 - 130kč). Jsou restaurace, které jsou opravdu na úrovni, a pak to jsou různá pouliční občerstvení až po mini grily, kde majitel griluje na pokrouceném plechu kukuřici, kuřata, ryby, hovězí maso, nebo různé špízy. 

K snídani si místní lidé často dávají polévku - masový vývar a k němu placku čapátí nebo andází. Andází je hodně podobné české koblize, ale bez marmelády. Čapátí jsou známé indické placky, které se v Tanzanii jí všude a patří i do jídelníčku chudších lidí. Koupit lze také různé plněné taštičky - většinou masové. Ve městech existují různé podniky indického nebo arabského charakteru, kde můžete koupit delikatesy těchto kultur. Obecně lze říci, že restaurace s indickým majitelem bývají kvalitní - ať už vaří pouze indickou kuchyni nebo prodávají místní jídla.


K obědu a večeři se vaří obvykle rýže, hranolky nebo ugali. Ugali je hutná kaše z kukuřičné mouky, v podstatě taková hrouda, ze které se kousek oddělí, v ruce z něj uděláte kuličku a pak si s ní naberete kousek masa, rajčatové omáčky nebo zeleniny. Cestovatelé se dělí na tři skupiny - první ugali vůbec neochutnají, druzí ochutnají pouze jednou a třetí si ugali zamilují. Jde o velmi vydatnou přílohu, po které ženám nakynou ženské partie a budou pro místní muže mnohem přitažlivější!

Velmi oblíbené jídlo, které koupíte večer na ulici, jsou Chips Mayaye - hranolky ve vajíčkové omeletě. U masa si dejte pozor na tlusté maso. V místní kuchyni se z masa nic neodkrajuje, takže pokud nemáte rádi tlusté, raději si dejte něco vegetariánského. Také si dejte pozor na "kuku", což - navzdory tomu, jak to zní - nemusí být kuře. Mnohem častěji jde o slepici a dle toho také maso chutná.


V Tanzánii a hlavně na Zanzibaru se ve velkém pěstuje koření. Ne nadarmo se Zanzibaru říká ostrov koření


Zaujal vás náš článek ? Kontaktejte ještě dnes travel consultantky , které pro vás vyberou nezapomenutelnou dovolenou na tomto fascinujícím místě.

info@ambiera.cz │ tel. +420 604 720 050 │ www.ambiera.cz