SINGAPURE

Singapur neboli Lví město

je jedním z největších přístavů na světě a zároveň nejvyhledávanější turistické místo na světě. je státem i městem v jednom. 


Singapur se pyšní nejen ohromnými mrakodrapy, svěžími tropickými parky a kvetoucími obchodními centry,, ale najdete zde i bohatý noční život a spoustu zábavných center. Přinášíme Vám tipy na místa, které rozhodně stojí v Singapuru navštívit .
Fascinující výhledy z "Singapore Flyer"Jeden z největších zážitků co v Singapuru můžete zažít je jízda na slavném "Singapore Flyer", který je považován za největší ruské kolo v Asii a nabízí úchvatný výhled na celý Singapur, prozkoumejte toto magické místo z bezpečné kabiny z výšky 163 metrů nad zemí.


Legendární socha MERLION Merlion 

je mýtická postava s hlavou připomínající lva a tělo mořskou pannu, Merlion byl považován za strážce města již v dobách, kdy byl Singapur malým rybářským městečkem , i nyní v dobách, kdy je Singapur významným velkým přístavem je Merlion stále považován za patrona města, přinášející mír, prosperitu a blahobyt . Není divu, že v celém Singapuru naleznete spoustu soch Merliona, ta nejpůsobivější je nejvyšší je před zábavným parkem Sentosa Island, jedná se o skutečné umělecké dílo , které se pyšní výškou 37 metrů. Krátká animační výstava uvnitř sochy vás zavede zpět do doby prince Sang Nila Utam - zakladatele Singapuru, kterému se připlutí k břehům dnešního Singapuru objevila mýtická postava lva, proto pojmenoval město Singapur - neboli Město lva.


Návštěva čtvrti Little India

Krásné chrámy, rušné trhy, vůně jasmínu a lahodné pokrmy indické kuchyně - to je " Little India " neboli " Malá Indie ", je jedním z nejlepších turistických destinací v Singapuru. Je to opravdový klenot této ostrovní země. Projděte se tímto mystickým místem, ochutnejte zdejší kuchyni , zaposlouchejte se do šumu této čtvrti, která vás jistě okouzlí a přenese do jiného světa mystických kouzel , a bude jistě pro vás těžké uvěřit, že jste stále v Singapuru. Orchard Road


Orchoad Road

Místo, které si zamilují všichni milovníci nákupů, rušná ulice , kterou po celé její délce 2,2 kilometrů lemují spousty obchodů světoznámých firem, pětihvězdičkové hotely, prvotřídní restaurace a moderní galerie. Na konci Orchard Road se nachází " Istana " , oficiální rezidence prezidenta Singapuru. Krásná bílá fasáda budovy je jistě příjemnou kulisu pro vaše vzpomínkové fotografie na vaši návštěvu této historické budovy. Brány budovy jsou otevřené pro veřejnost pouze na několik konkrétních dní v roce , a pokud jste v Singapuru ve správný den , budete mít možnost si prohlédnout rozlehlé pozemky a prozkoumat reprezentační prostory . 


China Town
Při návštěvě Singapuru si nemůžete nechat ujít návštěvu čtvrti China Town , Chinatown je fascinujícím místem k návštěvě, tvoří kulturní srdce Singapuru a stále si uchovává záblesky starých způsobů, k čemuž dopomáhají četné chrámy a zdobené terasy společně i se zběsilou komunitou obchodníků.

Kontaktujte ještě dnes travel consultantky Ambiera 


Ostrov Sentosa
Ostrov Sentosa se nachází na jižním pobřeží Singapuru, s kterým je spojen mostem. Nachází se zde nejen nádherné pláže, ale především je jakýmsi zábavním centrem Singapuru. Naleznete zde Podmořský svět, kde jsou k vidění atraktivní medusy, rejnoci, žraloci a delfíni (možnost plavání s nimi), 4D kino, bobovou dráhu, úchvatnou noční show "Songs of Sea", golfová hřiště atd. Ostrov je také nejjižnějším bodem asijského kontinentu.

Singapurská ZOO

Singapurské zoo patří k nejkrásnějším na světě, ukazuje i celé ekosystémy: např. Australské vnitrozemí nebo etiopská oblast Great Rift Valley. Pyšní se největší sbírkou primátů a několika ohroženými druhy, např. varan komodský, bílí nosorožci, orangutani, modroocí bílí tygři. V rámci unikátní noční safari se návštěvníci mohou kochat při jízdě na palubě tamní tramvaje pozorováním nočních druhů.

Ptačí park Jurong

Přírodně krajinářský park je domovem 8000 ptáků 600 druhů z celého světa, což z něj činí největší ptačí park na světě z hlediska počtu ptáků. Dle rozlohy je druhým největším. Můžete zde pozorovat např. hejno 1000 plameňáků, pelikány, tučňáky, dravé ptáky atd. "Africký vodopád" je největší voliéra s více než 1500 volně létající ptáky více než 50 druhů, nachází se v ní 30 m vysoký umělý vodopád. V jedné z dalších voliér naleznete imitaci tropického deštného pralesa, kde se prochází nad korunami stromů a kolem vás krouží více než 1000 volně létajících papoušků. Parkem vč. voliér se projíždí jednak na jednokolejce a jednak prochází pěšky.

Botanická zahrada 

Zahrady s více než 150letou historií se otevírají již v 5 h ráno a uzavírají až v půlnoci. Zahrada se v současnosti rozkládá na celkové ploše téměř 64 hektarů. Najdeme v ní tři jezera a dokonce i několikahektarový tropický deštný prales, který je starší než sama zahrada. Největší atrakcí je tříhektarová National Orchid Garden, která byla založena v osmdesátých letech 20. století a dnes schraňuje asi tisíc botanických druhů a 2 tisíce hybridů orchidejí.


Zaujal vás náš článek ? Kontaktejte ještě dnes travel consultantky , které pro vás vyberou nezapomenutelnou dovolenou na tomto fascinujícím místě.

info@ambiera.cz │ tel. +420 604 720 050 │ www.ambiera.cz