PLAVBA S POBYTEM NA GUADELOUPE

Co Vás všechno čeká?

Costa Favolosa - z/do Guadeloupe

Velká moderní výletní loď Costa Favolosa pro téměř 4 000 pasažérů nadchne interiéry bohatě zdobenými mramorem, onyxem, alabastrem a vykládané kameny Swarovski a sklem z Murana. Příjemným místem setkávání je velkolepé atrium Dei Diamanti s bohatě zdobenými ochozy nákupní galerie a prosklenými panoramatickými výtahy. Skvělá italská i mezinárodní kuchyně i velký výběr nápojů uspokojí i velice náročné hosty.

VYBAVENÍ LODĚ:

Wellness, sport, koupání:
Lázeňský areál Samsara Spa (thalassoterapie, masáže, sauna, pára, solárium).
Posilovna, multifunkční sportovní hřiště, venkovní joggingový pruh.
2 venkovní bazény, tobogán, brouzdaliště, 2 bazény s posuvnou střechou, 5 vířivek.

Zábava:
Divadelní show, 4D kino (za poplatek), kasino, obchodní galerie, internetový koutek, knihovna, velkoplošná obrazovka u bazénu, simulátor Grand Prix s jednomístnou formulí F1 (za poplatek), videohry (za poplatek)
Pro děti: dobře vybavené herny a 4 kluby s organizovanou zábavou podle věku dětí.


Co během plavby uvidíte? 


Guadeloupe

Nádherné karibské pláže s bílým pískem, překrásná příroda tvořená neprostupnou džunglí i sopečnými vrcholy a v neposlední řadě i velmi zajímavá kombinace francouzské a kreolské kultury. Že to zní jako ráj? Ve skutečnosti to ráj i je. Nutno však říci, že tento ráj je dostupný každému. Řeč je totiž o ostrově Guadeloupe, francouzském zámořském departmentu ležícím v Karibském moři ve skupince ostrovů zvané Malé Antily.

Vlastně bychom nejspíš měli o Guadeloupe psát jako o souostroví. Guadeloupe je totiž tvořen hlavním ostrovem, který je úzkým mořským kanálem zvaným Salt River rozdělen na dvě části. Kromě toho ke Guadeloupe patří ještě menší ostrůvky ležící v blízkosti hlavního "dvojostrova". Jsou jimi Marie-Galante, Îles des Saintes a La Désirade. Přesto když se řekne Guadeloupe, je velmi často myšlen zejména hlavní ostrov s velmi zajímavým tvarem připomínajícím motýlí křídla.


Pointe-à-Pitre

Pointe-à-Pitre je počtem obyvatel největším městem Guadeloupe. Naleznete jej na ostrově Grande-Terre, kde leží přímo na pobřeží. Jedná se tak zároveň o významné přístavní město. Pointe-à-Pitre je městem s velmi zajímavou koloniální atmosférou a zároveň poměrně moderním prostředím. K tomuto kontrastu přidejte ještě smyslnou karibskou kulturu a unikátní místo, jež určitě stojí za návštěvu, je na světě. Přímo u městského přístavu se konají jedny z nejoblíbenějších městských trhů. Pořídit zde můžete nejrůznější pochoutky, včetně ryb, ovoce i voňavého koření. Za návštěvu poté stojí i náměstí Place de la Victoire se zajímavými stavbami a oblíbenými kavárnami. Ve městě rovněž naleznete množství krásných muzeí.


Dominikánská republika - dovolená bez mraků a kompromisů

Bílé písky s nádhernými palmami, průzračné moře ke koupání, šnorchlování a potápění, množství sportovních aktivit, vynikající exotická kuchyně, vstřícní a milí domorodci a skvělá úroveň ubytování, to vše je Dominikánská republika. Vydejte se s námi za nádherným slunečným počasím, klidem a dokonalou relaxací do karibského ráje, v němž se na mnoha místech doslova zastavil čas.


Road Town (Britské Panenské ostrovy) / Zámořské území Velké Británie

Na jižním pobřeží ostrova Tortola v Karibském moři leží hlavní město Britských Panenských ostrovů, Road Town. Město je jedním z nejdůležitějších jachtařských center Karibiku a oblíbeným přístavem výletních lodí.

Nejstarší stavbou Road Town je vězení HM Prison na Hlavní ulici, postavené v roce 1774. Seznámit se s exotickou květenou a ptáky je možné v nevelké, ale hezké botanické zahradě, kdo dává přednost mořskému životu, měl by navštívit místní delfinárium. Dolphin Discovery centrum nabízí spoustu programů pro děti i dospělé, a to včetně oblíbeného plavání s delfíny.

Tortola je proslulá svými překrásnými plážemi. Za to určitě stojí vyrazit na Apple Bay, Brewster´s Bay, Elizabeth Beach, Josiah´s Bay Beach, Long Bay Beach nebo Smuggler´s Cove, které nabízejí skvělé podmínky pro plavání, ale i objevování života pod mořskou hladinou se šnorchlem. Na své si přijdou také potápěči nebo příznivci rybaření. Na severním pobřeží Tortoly se rozkládá zátoka Cane Garden s řadou barů a restaurací, oblíbená milovníky aktivního trávení volného času a vodních sportů.

Road Town je branou na další ostrovy souostroví - Norman Island, Jost Van Dyke, Peter Island nebo Marina Cay. Jen necelou půlhodinu trvá jízda na Virgin Gorda, kde je možné navštívit Národní park The Bath, nádhernou oblast pláží a unikátních geologických formací, jedno z nejoblíbenějších turistických lákadel Britských Panenských ostrovů. Ostrov Anegada, přezdívaný také "potopený ostrov", je obklopen mělkými útesy a je tak rájem potápěčů, kteří si tady mohou užít také řadu historických vraků lodí.

Přesto, že město není zrovna Mekkou nakupování, je tady kromě několika barů a restaurací možné narazit i na pár obchodů: dobrým suvenýrem může být třeba CD s karibskou hudbou místní "legendy" Quita Rymera, lahev rumu nebo koření.

Kdo chce ochutnat něco pro Britské Panenské ostrovy skutečně typického, nesmí si nechat ujít The Painkiller, koktejl z tmavého rumu, kokosové smetany, ananasu, pomerančového džusu a špetky muškátového oříšku.


Svatý Martin

    Pro milovníky přírody doporučujeme návštěvu národního parku El Youngee. Stát Svatý Martin sám sebe nazývá přátelským ostrovem. Snad je někdy až příliš přátelský. Ostrov je rozdělen na francouzskou a holandskou část. MSC Divina zakotví v holandské části , doporučujeme se vydat i do francouzské části a navštívit městečko Marigot, kterému se také přezdívá francouzské Cannes, najdete zde spustu obchůdků a kavárniček, celý ostrov je obklopen malebnými přírodními sceněriemi a spoustou nádherných plážích.Najdete tu například slavnou přistávací dráhu letadel klesajících těsně nad rušnou pláží. Návštěvníci se za touto raritou jezdí dívat z celého světa. Fanouškům létajících strojů nelze jinak než Svatý Martin doporučit k návštěvě. 

Martinik-Ostrov plný květin a prý i nejkvalitnějšího rumu na světě

Martinik bývá mnohými označován jako kousek Francie uprostřed Karibiku. Bujná tropická vegetace pověstná svými exotickými barevnými květy, tropické klima, činná sopka i pěkné pláže, to vše ale v evropském hávu. 

To je jen málo z toho, co může Martinik nabídnout. Martinik je proslulý svým rumem, který je mezi odborníky považován za velmi kvalitní. Jeho specifikem je to, že se vyrábí z čerstvé šťávy z cukrové třtiny a nikoliv z melasy, jak je tomu u jiných karibských rumů. Obecně se tento typ rumu nazývá agricole. Většina se ho neexportuje a ochutnat ho tak můžete hlavně tady v různých rumových koktejlech. Za typický rumový koktejl na Martiniku je považován Ti Punch, který má svůj původ v historii a kultuře ostrova. Jedná se o martinický agricole rum, třtinový sirup a limetka. Místním pivem je Lorraine a z vín jsou k dostání hlavně ta francouzská. Ostrov Martinik je vulkanického původu, třetinu rozlohy zabírají zalesněné hory, dále tu jsou plantáže s cukrovou třtinou, banány či ananasem.


Po týdnu stráveném na lodi si můžete zájezd prodloužit o pobyt na ostrově Guadeloupe

Langley Resort Hotel Fort Royal Guadeloupe 

Tento krásný rezort se rozkládá u pláže Anse du Petit Bas Vent v Deshaies a nabízí pohodlné pokoje a bungalovy s výhledem na Karibské moře. K dispozici je zde venkovní a dětský bazén, tenisové kurty a bezplatné Wi-Fi.

Prostorné pokoje v Resortu Langley Hotel Fort Royal mají satelitní TV, lednici a vlastní moderní koupelnu. Součástí bungalovů je i balkon.

Denně se podává bohatá snídaně formou bufetu a do restaurace Royal na nábřeží můžete zajít na kreolská a mezinárodní jídla. V baru Kawann na pláži vám nabídnou koktejly a občerstvení a další bar je v prostoru recepce.

V Resortu Langley Hotel Fort Royal se můžete věnovat různým aktivitám, jako jsou vodní sporty, cyklistika, plážový volejbal a jízda na vodním skútru nebo na banánu. Hotel může také zajistit různé výlety s rozmanitým programem, například s rybolovem v hlubokém moři, s plachtěním nebo canyoningem. K dispozici jsou také masáže.

Ambiera Vám nabízí časově omezenou nabídku na tento zájezd 

LETECKÁ DOPRAVA Z/DO PRAHY

16 800 Kč

PLAVBA LODÍ COSTA FAVOLOSA

10 380 Kč

(8 dní - 7 nocí)

UBYTOVÁNÍ NA OSTROVĚ GUADELOUPE

6 750 Kč

(5 dní - 4 noci)

CELKOVÁ CENA ZÁJEZDU 

 33 930 Kč


Neváhejte nás kontaktovat a zkušení travel consultanti CA Ambiera pro vás i vaše děti připraví tu nejkrásnější dovolenou.