OKRUŽNÍ PLAVBA LODÍ AIDASTELLA S PRODLOUŽENÝM POBYT V DUBAJI

Toužíte po zajímavé dovolené a nevíte, zda zvolit poznávací zájezd nebo odpočinek na pláži ? 

 Ambiera vám přináší zajímavý tip. 


Vydejte se na okružní plavbu na luxusní lodi Aidastella a během týdenní plavby s plnou penzí poznáte kosmopolitní metropole Dubaj, Abú Dhabí, ománský Muscat a bahrajnskou Manamu Na poznání Dubaje a nákupy budete mít 3 dny a poté si 5 dni můžete užívat soukromou pláž a komfort  5ˇ* hotelu Sheraton Sharjah Beach Resort s programem ALL INCLUSIVE .


Vaše vysněná dovolená začíná na letiště v Praze, odkud odlétáte s leteckou společnosti Smartwings, za 6 hodin se ocitnete na jednom z nejmodernějších letišť světa - v Dubaji. Odtud Vás čeká cesta do přístavu, kde již kotví luxusní AidaStella, kde o Vás bude perfektně postaráno.

A co Vám loď nabízí ?  

Bary a Salonky       AIDA Bar, Anytime Bar, Ocean Bar, Body and Soul bar, bar u bazénu, Time Out                                  bar, plážový bar, kavárna Mare, pivnice , Stella bar, vinárna, Pier 3 Bar, AIDA                                        Salonek, Sunset Bar 

Paluby / Výtahy      12/10
Děti                          Dětský koutek - Seahorse 3-6 let ,Dětský koutek - Delfíni 7-9 let, Dětský                                            koutek - Sharks 10-11 let ,Teens Club - Orkas 12-13 let Teens Club - dospívající                                    14-17 let
Kreditní karty          VISA, MasterCardObchody / nákupní Květinářství / AIDA Shop / Foto prodejna
Restaurace              Restaurace Market (bufetová restaurace) Belladonna restaurace (bufetová                                        restaurace) California Grill (občerstvení) Zahrnuje gurmánská restaurace                                            Rossini (speciální restaurace) Brauhaus (pivovar) Buffalo Steakhouse (steak                                        house)
Ostatní                    Prádelna / zimní zahrada / studio / MTB & Diving zařízení / terasou / nudistické                                  plocha / art gallery / Conference Center / prádelna / Fotogalerie / Library /                                        Internet Café
Sport                       Bazén, brouzdaliště hřiště na volejbal, běžecká dráha, moderně vybavené                                        fittnes  
Bazény                    2
Zábava                    Billiard / iTV / LED video stěnu u bazénu / Theatrium / Video Game / 4D kino /                                    různé společenské / diskotéka / noční klub / kasino /
Wellness                  kadeřnictví / kosmetické procedury / Wellness Suite / Thalasso / Shiatsu /                                          Rasul / manikúra / pedikúra / Lomi Lomi / La kameny / zábaly z vodního lůžka /                                  Karibiku Wellness procedura / Reflexology / dobrodružný sprchou / Bio /                                            ájurvédské masáže / aroma sauna / finská sauna / lázně & spa / relaxační                                          prostor / Turecká / masáž / Solárium                                                       Whirlpool              4


Během týdenní plavby z Dubaji vás dozajista překvapí rozmanitost i protiklady Arabského poloostrova. 

Světová metropole obchodu Dubaj udivuje nejimpozantnějšími stavbami světa a mnohdy až neuvěřitelnými rekordy. Mezi rozpálenými skalisky rozložený Muscat působí proti tomu starobyle až poklidně. Současné výtvarné umění Orientu se promítlo do rozlehlého mramorového komplexu Velké mešity šejka Saída v Abu Dhabí. V tomto městě se zrychlí tep každého fanouška Formule 1, který se rozjede do Ferrari World. Průzračné moře a bílý prohřátý písek patří neodmyslitelně ke skvělé dovolené.


A co všechno během plavby uvidíte ?  


Dubaj

Za multikulturní metropoli je dnes považováno skoro každé druhé větší město. Ovšem Dubaj se k nim řadí více než právem. Její obyvatelstvo totiž tvoří bezmála 200 národů. V Dubaji stojí například nejvyšší budova světa Burj Khalifa, zastřešená lyžařská sjezdovka s největším akváriem na světě nebo nejluxusnější hotel Burj Al Arab . V Dubaji musí být vše dokonalé, dovolenou nevyjímaje. Jestli lze o některém městě říci, že symbolizuje budoucnost, pak je to určitě Dubaj

Metropole stejnojmenného emirátu a zároveň nejlidnatější sídlo Spojených Arabských Emirátů se bouřlivě rozvíjí. Zdejší mezinárodní letiště je jedním z největších a nejrušnějších na světě.
Dlouhé kilometry dubajského pobřeží vybízejí ke slunění, koupání a vodním sportům. Pláže, často přerušené jachetními marinami, přístavišti či mosty na vybudované ostrůvky, jsou písečné, čisté, s příjemným sklonem do vody, disponují i turistickým servisem. Řada z nich patří jednotlivým hotelovým areálům. Veřejné pláže najdete u nejluxusnějšího hotelu světa Burj Al Arab u parku Al-Mamzar nebo v Marina Beach Resort.

Dubaj nabízí lákadla skutečně netušená. Vypíná se zde nejvyšší budova světa Burj Khalifa , mají tu lyžařskou sjezdovku i zimní kluziště, můžete zajít na dostihy a nakupovat v gigantickém obchodním centru Dubai Mall. V provozu je celý zástup golfových hřišť , delfinárium, nejvyšší ruské kolo světa či nejrozsáhlejší cukrárna pod sluncem. Dopravu po městě zajišťuje na dvou linkách systém automatického metra se 72 stanicemi.


Muscat

Na své si jistě přijdou i Vaše děti
Muscat je považován za arabský klenot, protože se jedná o moderní, čisté město se zelení. Symbolem hlavního města Ománu je Mešita sultána Kábuse s pěti minaretyneboli Velká mešita, jejíž stavba započala v roce 1995 a byla dokončena v roce 2001. Mešita se nachází v oblasti tzv. velkého Muscatu a je v určité časy zpřístupněna i nevěřícím. V hlavním městě je umístěn i Sultánův ceremoniální palác Al Alam.

Ve městě můžete navštívit orientální tržiště Muttrah Souk, kde můžete smlouvat cenu tradičních ománských výrobků - kadidla, dýky (ománský khandžár), stříbrných předmětů a doplňků, šál atd. Mezi další oblíbená místa v Muscatu patří muzeum Bait Al Zubair, kde jsou přístupné expozice s předměty z Ománu - knihy, tradiční oblečení mužů a žen, svazky knih, sbírka známek, keramické výrobky pro domácnost atd.


Abú Dhabí 

je synonymem pro nejbohatší, největší a nejlidnatější emirát. Udržuje si mystickou tvář starobylé pouštní kultury, zároveň se však pyšní širokými bulváry, které lemují parky, zářivě bílé mešity a luxusní palácové hotely s mezinárodní kuchyní . Vedle nádherné kulturní a přírodní scenérie je totiž současně centrem naftařského průmyslu. Bohatství plynoucí z ropných zásob například umožňuje pravidelně obnovovat všechny budovy, tyčící se do výšky a prezentující moderní architekturu.

Abu Dhabi obklopuje množství promenád doplněných fontánami, golfovými hřišti, travnatými plochami a palmovými alejemi. V modrých a bronzových sklech mrakodrapů se tu odrážejí vody Perského zálivu v kontrastu s bílým pískem pláží , pomalu se nořících ho průzračných mořských vod. Na celém zdejším pobřeží jich tu najdete celou řadu, většinou přímo u některého z komfortních ubytovacích zařízení. 

Abú Dhabí je skutečnou přehlídkou přepychu a turistických atrakcí. Původní architekturu reprezentuje palác Al-Husn zvaný "bílá pevnost". Nejstarší částí města je čtvrť Batin s přístavištěm malých rybářských loděk, kam rybáři každé ráno přivážejí své úlovky na prodej. Věhlasná mešita šejka Zaida je postavena z mramoru, kamene, zlata i polodrahokamů a pojme až 41 tisíc lidí. Projděte se po Abu Dhabi Corniche a zavítejte též do zábavního parku Ferrari World vedle okruhu formule 1 s nejrychlejší horskou dráhou světa, akvaparkem Yas Watter World a dalšími atrakcemi


Bahrain

Pokud chcete namíchat koktejl historie, arabské exotiky, moderní zábavy a luxusu v co nejkratší době, tak jste tady správně. Tím vším vás nasytí perla Arabského zálivu - Bahrain.

Automobiloví fanoušci určitě vyrazí na okruh F1, který kromě formule nabízí další atraktivní programy. Například jízdu na motokárách, v rychlých autech na okruhu, v Hummerech v terénu, a také exkurzi po celém areálu. Před návštěvou se doporučuje předem si telefonicky zjistit či ověřit otvírací dobu, případně si objednat některou z aktivit. Orientace na ostrově je velmi lehká a přehledná. 

Z Manamy je to směrem do vnitrozemí asi 30 km. Pokud vám bude horko na okruhu F1, můžete si odskočit do největšího vodního parku na Středním východě The Lost Paradise of Dilmun Water Park, ale musíte předem zjistit, zda je ten den vstup pro rodiny či ženy. Kdo má raději zvířata, rovnou zamíří do polopouštního safari Al Areen. Kdo má rád moře, může využít veřejnou pláž Al Jazayer Beach. Kdo chce spatřit Strom života, musí se vydat na východ od okruhu F1. Strom života je výjimečný svou polohou, vyrůstá v poušti, která tvoří většinu ostrova.


Manama

toť zaslíbená místo pro ty, co rádi porušují pravidla ve zdejší oblasti. Bary, muzika, koncerty, tancovaní, kino atd. Taková velká Stodolní ulice. Než se ale vydáte za zábavou, je tady možnost navštívit tradiční tržnici (souq) v ulici, jež nese jméno vstupní brány Baab al-Bahrain (Brána Bahrainu). Chvílemi se budete cítit jako v Indii, chvíli jako v Pákistánu, a snad i jako v Bahrainu. Najdete zde koření, zlato, látky, ale také velké množství zboží made in China. O cenách vždy smlouvejte, první cena je vyšší než ta, za kterou lze určitě zboží pořídit. Kdo touží po velkých obchodních centrech, musí zavítat do districtu Seef, kde se nachází největší nákupní centrum Seef Mall. 

Najdete tady světoznámé módní značky, parfémy a další zboží za mnohem přijatelnější ceny než u nás.

Kdo má zájem se podívat do mešity a zajímá se o islám, pak je tady jedinečná příležitost navštívit nejkrásnější a zároveň největší tzv. Velkou mešitu (Al Fateh Grand Mosque). . Návštěvu můžete spojit s dalšími aktivitami. Z mešity je to pár metrů na pobřežní promenádu (Marina corniche), kde se můžete nechat svést na dromedárovi, navštívit Funland centrum, podívat se na delfíny a procházku lze zakončit v Bahrainském národním muzeu a centru umění. Na promenádě sídlí kancelář Hawar Resort hotel, kde si můžete případně koupit výlet nebo pobyt na ostrově Hawar, který leží poblíž Kataru. Lodě vyplouvají z malého přístavu Al Dur, asi 40 min jízdy autem směrem na jih. Zájemci o kratší výlet mohou využít nabídky na blíže situovaný ostrov Al Dar ze Sitry, který zajišťuje mořské taxi Jazeera.


Po 8 dnech strávených na lodi se plni zážitků přesunete do plážového 5* hotelu Sheraton Sharjah Beach Resort, kde si budete užívat zdejší prosluněnou pláž 

Nově postavený hotel přímo u soukromé písečné pláže a cca 5 km od centra města. V pěší vzdálenosti se nachází emirát Ajman. Mezinárodní letiště v Dubaji je vzdáleno cca 25 km.

Vybavení hotelu

Rozlehlé wellness & spa centrum je součástí hotelu , Vstupní hala s recepcí, hlavní restaurace, 3 restaurace á la carte (arabská kuchyně, mořské plody, grilované speciality), kavárna, 2 bazény, bar u bazénu, konferenční místnosti.

Popis pokojů

koupelna/WC, vysoušeč vlasů, LCD TV/sat., minibar za poplatek, trezor za poplatek, WiFi, set na přípravu kávy a čaje, žehlička, žehlicí prkno, individuální klimatizace.

Ambiera pro Vás vše zajistí a ceny Vás jistě více než překvapí 

Letecká doprava

včetně všech poplatků

8 040 Kč

Plavba lodí AIDAstella

včetně plné penze s nápoji

od 12 120 Kč

Ubytování

4 noci v luxusním Sheraton Sharjah Beach Resor s programem All INCLUSIVE 

 od 11 270 Kč

Zaujala Vás tato nabídka ? Kontaktujte ještě dnes CA AMBIERA a naši travel consultanti Vám rádi sdělí bližší informace.