MAURICIUS

Věčně zelený Maurícius nadchne svou rozmanitostí každého.

Ať už hledáte klid a romantiku nebo vzrušující výlety a sportovní vyžití, na Mauríciu budete spokojeni. Učarují Vám pohádkové pláže s průzračně čistou vodou, objevíte podmořský život u korálového útesu, zažijete dobrodružné výpravy do hor, poznáte několik cizích kultur a náboženství a vychutnáte si kouzelné západy slunce nad oceánem.

Maurícius je skutečný klenot, který čeká na objevení. Od prvního okamžiku Vás zelený ostrov uprostřed Indického oceánu nadchne. Dovolená na Mauríciu osvěží Vaše tělo i duši. Není zde žádná masová turistika, ani znečištění přírody. Nepotřebujete vstupní víza ani očkování. Neuvěřitelně průzračná voda Indického oceánu omývá pobřežní laguny, lemované zlatými plážemi s jemným pískem a kokosovými palmami.


Pláže

Téměř celý ostrov je chráněn korálovým útesem ve vzdálenosti 100 až 500 metrů od břehu. Ten zastavuje vlny a vytváří relativně mělké laguny s klidnou vodou přímo u pláží. Jedna z nejkrásnějších lagun Le Petit Marron se nachází na jihozápadě ostrova.

U většiny pláží se již od hloubky cca 50 cm nachází korály Korálový písek je bílé až zlatavé barvy, ale jsou v něm i hrubší kousky úlomků korálů. Hledáte-li pláž s jemným pískem a minimem korálů, tak si vyberte oblast Flic en Flac na západě ostrova

Šnorchlování je na každé straně ostrova jiné a něčím specifické : různé druhy korálů (keříkovité, ploché, hřibovité). Téměř všechny hotely pořádají zdarma šnorchlovací výjezdy člunem (cca 15 minut jízdy) k útesu do hloubky od 3 do 8 metrů, korály zde jsou přece jenom méně dotčené.


Sport a zábava

Pro milovníky adrenalinu nabízí Mauricius mnoho způsobů vyžití.

Mezi největší zážitek patří lov mečounů (marlinů) na volném moři. V této disciplíně se tady každý rok pořádá světový pohár v lovu Marlinů. Mezi další aktivity patří potápění na zajímavých lokalitách, jako jsou korály a vraky lodí, dále pak surfování, vodní lyžování, jízda na koni nebo tůry v tropickém pralese.

Pro vyznavače golfu nabizí Mauricius více než desítku hřišť zasazených do exotického prostředí na pobřeží Indického oceánu.

Pro návštěvníky kteří rádi poznávají přírodu a kulturu místního obyvatelstva doporučujeme navštívit hlavní město Port Louis s typickou koloniální architekturou, muzea.

Zážitkem bude jistě návštěva některé botanické zahrady nebo přírodního parku s mnoha druhy exotických stromů a květin. Doporučujeme i lokality které vzniky díky vulkanické činnosti, která dala ostrovu osobitý ráz.


Jídlo a pití

Díky skutečnosti, že Mauricius je domovem mnoha různých kultur a etnik, je i místní kuchyně velmi pestrá a rozmanitá. Mísí se v ní prvky čínské, indické, britské, francouzské, východoafrické i kreolské kuchyně.

Ke klasickým jídlům zde patří pokrmy z darů moře - krabí polévka, ryby na grilu, vařené chobotnice a škeble. Prvky francouzské kuchyně lze spatřit v místní přípravě králíků na červeném víně, indický vliv se zase projevuje v kořenité přípravě kuřat a britská kuchyně ovlivnila způsob pečení moučníků a dezertů. K nejproslulejším mauricijským specialitám patří Gratin de Morue (treska na rajčatech), Civet de Lievre (králík na červeném víně), hovězí na žampionech anebo salát s chobotnicí. 

K typickým mauricijským nápojům samozřejmě patří džusy z místního ovoce a různé druhy ovocných koktejlů. Ovoce je ostrov doslova plný, takže dostat čerství ovocný džus nebo koktejl není nikdy problém. Jelikož je Mauricius velkým producentem cukrové třtiny, patří k tomuto ostrovu samozřejmě i rum. Přestože místní rum není tak slavný jako například rum jamajský, patří rozhodně k těm nejlepším a nabídka rumových koktejlů je rovněž velmi široká. 


Příroda

Mauricius je doslova rájem květin a rostlin. Na ostrově se nachází přes 700 druhů původní flóry, přičemž velkou část těchto druhů nelze spatřit nikde jinde na světě. Kromě původních rostlin se dnes na ostrově nachází celá řada druhů rostlin, které sem byly zavlečeny z různých koutů světa. Rovněž flóra je na ostrově velmi bohatá, především na exotické ptactvo, plazi, hmyz a drobné ptactvo. 


Botanická zahrada Pamplemousses

Na severu Mauricia se nachází nejstarší botanická zahrada na jižní polokouli, uchvátila nejednoho milovníka flory, především pro její obsáhlé sbírky původních exotických rostlin. Nejzajímavějšími exponáty jsou jistě obrovské vodní lilie a palma zvaná Talipot, která rozkvétá jednou za 60 let a potom odumírá. V zahradě však najdete stovky dalších druhů nejrůznějších rostlin.


Vulkanická vyvřelina Chamarel

Jedno z nejkrásnějších a nejvíce focených míst na Mauritiu se nachází v jižní části ostrova. K tomuto unikátu se dostanete pouze po úzkých a točitých silničkách, vedoucích okolo kávových plantáží. Nejprve navštívíte vulkanickou vyvřelinu 7 barev země, která je zbarvená odstíny červené, modré, zelené a žluté barvy. Jen několik kroků od vyvřeliny se nachází úchvatné vodopády, které se propadají do několika desítek metrů hluboké propasti.


La Vanille Crocodile Park

Přírodní rezervace La Vanille se nachází v jižní části ostrova. Stezkami mezi banánovníky, palmami a obřími bambusy můžete s průvodcem poznávat rozličné druhy zvířat typických pro toto pásmo. V parku žije přes 1500 krokodýlů 500 želv, dále zde uvidíte netopýry, leguány a chameleony. Soukromá sbírka motýlů a hmyzu čítá přes 23 000 exemplářů. Zvláště děti ocení dětský koutek, želví a krokodýlí líheň, ale i možnost svézt se na želvě či se vyfotit s mládětem krokodýla.


Dovolená s dětmi na ostrově Mauricius

Rodiny najdou na tomto ostrově fantastické zázemí. Resorty mají k dispozici dětské kluby, chůvy pro nejmenší i kluby pro náctileté. Pláže jsou pozvolné a chráněny korálovým reefem, písek naskýtá možnost tvoření. Rodinné hotelové pokoje mají dostatek prostoru i soukromí pro rodiny s 2-3 dětmi. Pro velké rodiny jsou vhodné luxusní vily. Nehrozí zde tropické nemoci a jídla je dostatek s velkým výběrem, kde si i Vaše ratolest vybere.

Zaujal vás náš článek ? Kontaktejte ještě dnes travel consultantky , které pro vás vyberou nezapomenutelnou dovolenou na tomto fascinujícím ostrově.

info@ambiera.cz │ tel. +420 604 720 050 │ www.ambiera.cz