MALEDIVY

Maledivy by se daly charakterizovat jako ráj na zemi

Maledivy jsou tropickou destinací v Indickém oceánu a pro mnohé symbolizují romantickou dovolenou. Každý z resortů má vlastní ostrov, díky čemuž mají hosté vždy dostatek soukromí a klidu dopřát si luxusní odpočinek. 

Kontaktujte Ambieru a  užijte si luxusní dovolenou.

Maledivské resorty nejsou velké hotelové budovy, ale naopak sestávají z bungalovů a vilek - menší pro relaxaci a romantickou dovolenou v páru, ale i větší či propojené vilky, díky kterým jsou Maledivy vhodné i pro rodinné cestování s dětmi. Nejvyšší metu pak tvoří vilky umístěné na kůlech přímo nad vodou, které tak nabízejí přímý vstup do průzračného oceánu.t...


 Nádherné pláže poseté jemným bílým pískem

Maledivské souostroví nabízí ideální podmínky téměř pro všechny vodní sporty, k nejoblíbenějším patří vodní lyžování, windsurfing, plachtění, projížďka na skútru nebo plachtění na katamaránu. Všechny turistické ostrovy disponují bohatou nabídkou služeb sportovního vyžití, s možností vypůjčení si kompletního sportovního vybavení. Výjimkou není ani přítomnost plně vybavených potápěčských škol, které se nachází téměř na každém ostrově. Hotelové resorty vyšší kategorie a luxusní vilové komplexy mají v nabídce tenisové a squashové kurty, plně vybavenou posilovnu, saunu, kosmetické studio a wellnes programy.


Jídlo a Pití

Maledivská kuchyně nepatří k nikterak rozmanitým a na vitamíny bohatým kuchyním, v menu tamních obyvatel převládají jídla chudá a převážně bezmasá. Téměř dennodenně se na jídelníčku objevují čerstvé ryby, které se nakupují na místních rybích trzích.

V tradiční kuchyni převládají určité prvky indické kuchyně, která je charakteristická velmi pikantními a kořeněnými pokrmy. Nejpoužívanějším kořením pro přípravu nejen masitých jídel je jemně štiplavé kari.

Pokrmy se rozlišují na krátká (short eats, které jsou zastoupeny nejrůznějším sladkostmi a dezerty) a dlouhá (long eats, představují hlavní jídla jenž se podávají s rýží nebo tradičním chlebem) jídla.


Nedotčená příroda 

Patří k největšímu bohatství Malediv, která celoročně přiláká několik stovek tisíc nadšených turistů. Místní lidé se k přírodě chovají s velkou láskou a úctou, což samozřejmě vyžadují i od turistů. K nejúžasnějším místům patří křišťálové laguny, které jsou obklopeny korálovými útesy posetými pestrobarevnou flórou a bohatou podmořskou faunou.

Přírodní bohatství Malediv, v podobě přenádherných pláží a podmořského bohatství, je pevně spojeno se zvýšeným zájmem turistů o tuto destinaci. A právě nedbalé chování turisté je jednou z příčin ničení korálového ekosystému. Z tohoto důvodu byl roku 1989 vytvořen "Národní plán na ochranu životního prostředí", který zahrnuje rozsáhlá bezpečnostní opatření vedoucí k ochraně podmořského i suchozemského životního prostředí.


Plachtění a windsurfing

Pokud si na své dovolené na Maledivách chcete užít plachtění, mnoho turistických rezortů nabízí kurzy pro začátečníky. Chcete-li si však již bez okolků užít tento jedinečný zážitek, doporučujeme si pronajmout katamarány, jejichž trupy jsou vyrobeny ze skleněných vláken.

Co se týče windsurfingu, většina rezortů rovněž nabízí pronájem vybavení a také odborné lekce, které Vás zasvětí do tajů tohoto adrenalinového sportu. Je však třeba zdůraznit, že laguny okolo rezortů jsou většinou mělké a chráněné, takže hrozí, že se surfaři-začátečníci zraní. Kromě toho zde nepanuje příliš větrné počasí, takže si na Maledivách tohoto populárního sportu opravdu moc neužijete.


Tradiční maledivské hry

Mezi tradiční hry se řadí hra zvaná bai bala. Její podstatou je, že se jedno družstvo snaží vytlačit z kruhu členy družstva druhého. Další oblíbenou hrou je také Wadhemum, nebo-li přetahování na laně. Místní děvčata si naopak rády zahrají Bashi. A jak se tato hra hraje? Na jedné straně hřiště stojí děvče obrácené čelem od sítě a hází dozadu přes hlavu tenisový míček. Na druhé straně hřiště stojí tým děvčat, které se takto hozený míček snaží chytit.

Thin mugoali je hra podobná baseballu a hraje se na maledivských atolech již přes 400 let. Míček byl běžně vyráběn z vláken kokosového ořechu, dnes se však již používají tenisové míčky. Zato pálka je dodnes vyráběna z listových stonků kokosových palem, které se nechávají ztvrdnout na slunci. Principem hry je rotace o 360 stupňů na jedné stopě v písku, přičemž nesmíte opustit kruh. Cílem hry je, stejně jako u baseballu, dosáhnout co nejčastěji domácí mety.


Lhaviyani Atol

Je vyhledáván zejména vášnivými potápěči. Můžete tu obdivovat tyrkysové laguny s průzračnou vodou a mořskou faunu a floru. Rovněž jeho téměř 3km dlouhá pláž s bělostným pískem je neodolatelným místem pro relaxaci.
Rasdu Atol se rozprostírá 8 km severovýchodně od Ari Atolu. Milovníci podmořského světa a fauny tu mohou v moři spatřit nepřeberné množství ryb a vodních živočichů, mnohdy i ohrožených druhů.  


Addu Atol 

Zahrnuje ostrovy, které tvoří obrazec ve tvaru kříže. Milovníci potápění tu mohou pozorovat krásy podmořského světa. Zvláštností tohoto atolu je také to, že jednotlivé části jsou propojeny mosty.
Severní Male Atol najdete pouhých 10 minut cesty lodí od mezinárodního letiště Male. Ostrov nabízí velkou řadu sportovních zařízení, jako je např. velice dobře vybavené potápěčské centrum. Laguna je ideální místem pro různé vodní sporty, jako jsou vodní lyže nebo windsurfing.  


Zaujal vás náš článek ? Kontaktejte ještě dnes travel consultantky , které pro vás vyberou nezapomenutelnou dovolenou na tomto fascinujícím ostrově.

info@ambiera.cz │ tel. +420 604 720 050 │ www.ambiera.cz