KRABI

Kromě unikátní přírody najdete v thajském Krabi klid a sympatické ceny

Bylo by velkou chybou považovat provincii a město Krabi za pouhou přestupní stanici při návštěvě atraktivních ostrovů v jihozápadní části Thajska. Kromě přírodních krás totiž nabízí skvělou gastronomii či unikátní výšlap k okouzlujícímu chrámu pod širým nebem. 

Ambiera pro Vám připravila to nejzajímavější 


Provincie Krabi a její stejnojmenné hlavní město jsou jakýmsi základním táborem pro plavbu lodí na oblíbené ostrovy v Andamanském moři. Ale nemusíte tudy jen "projíždět". Výhodné je ubytovat se v Krabi a podnikat odtud celodenní výlety na ostrovy, protože hotel na pevnině pořídíte levněji. 


Sympatické ceny a pohoda

Jako první vás v městečku Krabi překvapí klidná atmosféra a hned vzápětí příznivé ceny v místních restauracích i u pouličních stánků. A skvělého jídla si tu užijete opravdu dosyta. Night market (Noční trh) je největší gastronomickou akcí v Krabi spojenou s kulturním zážitkem v podobě koncertů místních zpěváků a kapel. Vyhlášený trh s jídlem a uměním najdete v samotném centru města vždy od pátku do neděle, začíná kolem 17. hodiny.

Nabídka stovek druhů lahůdek je ohromující a ceny nejsou v porovnání se stánky v Bangkoku či na ostrovech nijak závratné. Ochutnejte, co je libo. Výborné jsou smažené špenátové koláčky z rýžového těsta, miniaturní omelety z křepelčích vajíček či rybí a masové špízy s omáčkami. Netradiční jsou také míchané alkoholické drinky servírované v uříznutém kusu bambusu. 


1237 schodů za Buddhou

Ve vzdálenosti sedm kilometrů od centra města Krabi se nachází chrám Wat Tham Sua (Tiger Cave Temple). Na jeho návštěvu, respektive na výšlap, který jí předchází, jen tak nezapomenete. Vyrazte brzy ráno, vyhnete se tak zdolávání schodů ve vedru, a vybavte se pevnou obuví a dostatkem vody. 

Chrám vybudovaný v přírodní jeskyni se nachází hned dole, nedaleko vstupní brány. Od svatyně pod širým nebem, hlavní atrakce Tiger Cave Temple, vás však dělí ještě 1237 strmých schodů. Po zdolání posledního schodu a úlevném vydechnutí spatříte botník (jako u všech thajských chrámů), osvěžující pramen vody, free wi-fi a dva psy, kteří sem snad jednou omylem vystoupali a už se jim nechce dolů.

Jakoby všudypřítomný je pohled impozantní pozlacené sochy Buddhy na vrcholu. Spolu s ním se budete moci kochat výhledem na unikátní krajinu - svěží zelenou džungli, typické štíhlé vápencové skály i modrou hladinu moře. O čistotu magického místa se starají mniši, pro které platí každodenní výstup ke chrámu za pokornou modlitbu. Pokud se vám po návštěvě Wat Tham Sua nechce zpět do města po svých, svezte se tuk-tukem, ale nezapomeňte smlouvat, ideální cena by měla být okolo 70 bahtů na osobu.

Kontaktujte ještě dnes travel consultantky Ambiera 


Čínská snídaně v páře

Fantastickým začátkem dne během dovolené v Krabi může být tak trochu netradičně snídaně v čínské restauraci Kim Nguan Dim sum. U pultu máte na výběr z desítek cínových mističek s miniaturními porcemi jídel všech druhů: nudle, vajíčka, mořské plody i sladké rýžové kuličky. Jednoduše si vyberete, na co máte chuť a v libovolném množství. A teď přichází zábava. Obsluha uzavře každou porci jídla do bambusového kruhového košíku k přípravě v páře. Ke stolku vám potom přinesou věž vystavenou z do sebe zapadajících nádob a vy postupně odkrýváte tajemství voňavých porcí.

Dejte si také čínskou hustou rýžovou polévku, která vás zasytí a je skvělou alternativou, když už se vám pikantní thajské pokrmy začnou zajídat. Restauraci Kim Nguan Dim sum najdete v ulici Maharat. 


Pláže

  • Tham Phra Nang - proslavila se originálním vzezřením. Skalní útvary tu vytvářejí netradiční podívanou, kterou zkrátka nejde nevyfotit.
  • Railay - jedna z nejkrásnějších a nejoblíbenějších pláží v zemi. Také ji lemují skalní výběžky.

Fakultativní výlety v oblasti Krabi

Krabi je provincie, která proslula krásnou přírodou, ikonickými skalními útvary a ideálními podmínkami pro potápění. Není proto divu, že právě okolo těchto míst a aktivit se točí většina fakultativních výletů, které tady můžete během zájezdu v Krabipodniknout.

  • Výlet na Ko Kai a Ko Poda - půlden, který strávíte na hladině i pod hladinou moře. Vydejte se lodí na dva blízké ostrůvky a rozhodně s sebou nezapomeňte výbavu na šnorchlování. Bude se vám hodit. V ceně výletu je pak obvykle i oběd.
  • Trekking džunglí - prozkoumejte, co ukrývá zelené přítmí primárního deštného pralesa u Klong Thomu. Pěšky se vydáte napříč džunglí a následně si užijete netradiční koupel v jezírku a návštěvu horkých pramenů.
  • Do nitra mangrove - výlet, který potěší každého, kdo má v sobě alespoň trochu z dobrodruha. Celodenní výlet do lokality Ao Luk, pro kterou jsou typické husté porosty mangrovníků a přítomnost varanů. Úzkými kanály se proplouvá na kanoi a oběd se podává v tradiční thajské restauraci
  • Skalní lezení - adrenalin do žil vám vyplaví i tento výlet. Jde o výcvik lezení a slaňování na mohutných skalních stěnách na mysu Phra Nang. Výstupových cest je tady více než tři sta.

Krabi je rájem pro jedlíky

Stravování v provincii Krabi je levné, ale nepočítejte s tím, že na jídle nějak ušetříte. Místní speciality jsou totiž tak chutné a všude tak neuvěřitelně dostupné, že se nejspíš neubráníte nekonečnému ochutnávání.
V přímořských centrech jsou nabízeny sladkovodní a mořské ryby, krevety, garnáti, humři, krabi, chobotnice a ústřice. K tomu rýže či nudle na mnoho způsobů.
Lákavé jsou exotické druhy ovoce: rambutany, duriany, tamarindy a banány různých barev a velikosti.
Jídlo z pouličního stánku stojí od 15 do 50 bathů. Cena v restauracích roste podle kategorie komfortu.
Pokrmy bývají silně kořeněny, turisté ale mají možnost požádat o přijatelnější stupeň ostrosti.


Počasí a klima v Krabi

Počasí v Krabi je vesměs stejné, jako počasí v celém Thajsku. Nejvhodnější doba pro pobyt v Krabi jsou měsíce mezi listopadem a dubnem. Průměrná teplota vzduchu se v Krabi celoročně pohybuje mezi 30 až 33 stupni Celsia. Teplota vody se drží na stabilních 27 až 28 stupních. Ovšem srážkový úhrn v Krabi se v období dešťů zvedá až na více než desetinásobek oproti hlavní turistické sezoně.


Zaujal vás náš článek ? Kontaktejte ještě dnes travel consultantky , které pro vás vyberou nezapomenutelnou dovolenou na tomto fascinujícím ostrově.


info@ambiera.cz │ tel. +420 604 720 050 │ www.ambiera.cz