KOH RONG

Pláže jako z kalatogu, to je ostrov Koh Rong v Kambodže

Koh Rong je druhý největší ostrov patřící Kambodži. Pokud hledáte nedotčené místo, kde se snoubí krása azurového moře s bělostným pískem a krásnou přírodou, pak jste natrefili správně. Ostrov Koh Rong nabízí svým návštěvníkům jedinečnou přírodu a divoký nádech exotiky.

Koh Rong je exotický ostrov, který je oblíbenou a vyhledávanou destinací pro všechny milovníky plážových aktivit. Jelikož sem zatím nedorazil masivní turistický ruch, můžete si užívat exotickou přírodu a téměř prázdné pláže. Z tohoto důvodu bývá místo přirovnáváno k ostrovům v okolí Thajska zhruba před 20 lety, než byly zaplaveny masovým turismem. Bohužel to vypadá tak, že Koh Rong čeká stejná budoucnost. Většinu část ostrova si pronajala investiční skupina, která má v plánu zde postavit velké resorty, turistická místa a dokonce i letiště. Takže si s návštěvou ostrova Koh Rong pospěšte!


Koh Rong je jako stvořený pro nezávislé cestovatele a backpackery. Na ostrov zatím nelítají žádná letadla, ani sem nevedou žádné cesty. Jediný způsob, jak se sem dostat, je pomocí trajektu. Lodě vyrážení několikrát denně z vesničky Sihanoukville a cesta trvá přibližně 35 minut.

Ostrovu dominuje hlavní třída Koh Toch, která se nachází hned u pláže. Je to vlastně ulice plná dřevěných domečků, barů, restaurací a jiných provozoven. Zkrátka tu najdete vše, co ke svému pobytu potřebujete.Ve večerních hodinách bary ožijí hudbou a tancem a každý návštěvník si tu může vychutnat atmosféru pravé plážové party. Ideální je Police Beach, kde se pravidelně konají Full Moon Party.


Pokud budete na ostrově, určitě využijte nabídku různých výletů. Ty jsou nabízeny za skvělé ceny a můžete se vydat na půldenní nebo i vícedenní výlet lodí po okolí ostrova. Dostanete se tak na nepřístupné pláže a budete mít možnost si užít řadu aktivit jako např. rybaření, grilování, koupání, návštěvu místní vesničky, či romantickou plavbu při západu slunce. Kromě lodních výletů nabízí Koh Rong i řadu treků v džungli a nekonečné procházky po krásném pobřeží, kde můžete objevovat nové a nové pláže. Nezapomeňte, že na ostrově stále žijí místní obyvatelé ve svých vesničkách, takže občas je můžete potkat spolu s vodními buvoly.