Západní Karibik

Každý z Vás jistě někdy toužil poznat tyto exotické země obklopené sněhově bílými plážemi omývané tyrkysovým mořem a pyšnící se nádhernou tropickou krajinou. 

Vybrat si jednu z nich je jistě těžká volba a co takto během jedné dovolené poznat všech těchto pět dech beroucí destinací ? 

A to není vše, k dosažení těchto exotických skvostů vám bude nádherná luxusní zaoceánská loď. Ráno se probudíte a již celý den máte o zábavu postaránou, vychutnáte si bohatou snídaní, pří které můžete pozorovat kouzelného hladinu Oceánu a těšit se nezapomenutelné zážitky během pestré nabídky výletu - jak už zvolíte prozkoumání vodopádů na Jamaice, mayské památky na ostrově Cozumel , nákupy v Nassau , plavání s rejnoky na Kajmanech nebo relax na malebné pláži, jistě vám zůstanou vzpomínky na celý život.O Vaší zabavou je však postaráno i den, kdy zůstanete na moři, k dispozoci Vám bude pestrá nabídka restaurací, barů , bazény, vířivky , posilovna a po celý den zábavný program , soutěže, živá hudba. Po večeři v luxusní restaurace, kde na vás čekají delikatesy z celého světa doporučejeem navštívit úchvatné divadelní předstabení a je jen na vás, zda večer zakončíte poslechem živé hudby v baru se skliničkou vína. 


Plavba lodí je pořád v našich hlavách spojená s jakýmsi nedostupným luxusem. Jenže právě tahle rovnice už poměrně dlouho neplatí - stačí si udělat rychlý průzkum: V ceně je veškeré jídlo, bydlení na lodi v luxusní kajutě, animační programy i vstup do různých fitness a wellness zařízení na lodi. 

Luxus? To ano. Jen pro boháče? Vůbec ne. Jak vše probíhá ? 

Jednoduše si vše můžete objednat on- line na našich stránkách www.ambiera.cz . Ihned po objednání obdržíte potvrzující e-mail. Letenky , plavbu a pojištění se platí po rezervaci. Následně ihned po zaplacení obdržíte letenky, potvrzení rezervace plavební společnosti a pojištění na e-mail. Ubytování a pronájem auta se platí na místě. Rádi Vám rovněž poradí naše travel consultantky, rezervaci uděláme za Vás a vše následně obdržíte elektronicky. Zbývá už jen těšit se na vysněnou dovolenou.

Měsíc před plavbou Vám poštou dorazí obálka od ck Ambiera, kde naleznete veškeré potvrzení Vámi objednaných služeb, lodní lístky a hlavně podrobé tipy a doporučení od CA Ambiera spolu s dárkem.

Cesta do Miami trvá několik hodin, ale jistě to stojí za to, máte před sebou cestu snů, na cestu si nezapomeňte vzít ptvrzení ESTA a cestovní pas platný 6 měsíců po návratu . Po přístání doporučujeme využít půjčení auta, cesta do hotelu není složitá a navíc všechna auta mají k dispozici GPS navigaci . Pro ty z Vás, kteří dají přednost taxi, vyjde cesta z letiště do hotelu na 33 USD. 


Miami 

je město okázalého luxusu s velmi barevně pestrým charakterem a životem ve dne i v noci. 2. největší město ve státě Florida , je ukázkovým příkladem moderního tepu velkoměsta s ojedinělou sluneční exotickou přichutí s palmami všude tam, kam se podíváte. A vidět na vlastní oči panorama prosklených miamských mrakodrapů s okolo azurově zbarvenými mořskými vodami, lemované zlatým pískem, tak to je opravdu úchvatný zážitek. 


V Miami se rozhodně nudit nebudete, doporučujeme navštívit například tato místa: 

Čtvt Liitle Havana 

srdcem Little Havany je ulice Calle Ocho, kterou lemují autentické stánky s exotickým ovocem, klasickými obchůdky a kavárny, kde při troše štěstí uvidíme, jak se ručně balí pravé doutníky nebo jak se praží výtečná silná kubánská káva.To, co láká turisty jako první je bezesporu Miami Beach a její velice oblíbená část South Beach. V ní se nachází čtvrť zvaná Art Deco Historic District, kde můžete najít cca 800 budov postavených právě v tomto luxusním a dekorativním architektonickém stylu, který byl nejvíce "IN" na začátku 20. století. Zde na Miami leží zřejmě největší architektonická koncentrace art deco stylu na světě!


Key Biscayne 

ostrůvek, na který se z pevniny dostaneme po hrázi Rickenbacker Causeway, je domovem parku Crandon Park s pěknou písečnou pláží, cyklistickými stezkami, golfovým a tenisovým hřištěm. Hned na vedlejším ostrůvku Virginia Key, při cestě po Rickenbacker Causeway, můžeme navštívit jedinečné mořské akvárium Miami Seaquarium, zaplavat si s delfíny a prohlédnout si zdejší silnou sestavu zástupců mořské fauny - velryby, vodní želvy, žraloky, výše jmenované delfíny a mnohé další. Po dnech plných zážitků z Miami se vydáme nás čeká zlatý hřeb naší dovolené - plavba Karibikem začíná


Proces nalodění je obdobný jako na letišti, v přístavu odevzdáte kufry, které Vám donesou do kajuty, projdete jednoduchým check-inem a náhle se ocitnete v jiném světě - vítá vás MSC DIVINA.

Každý si zde jistě přijde na své, chcete jen tak lenošit u bazénu nebo ve vířivce, nebo snad raději si půjdete zacvičit do moderní posilovny ? Dáte přednost bohatým švédským stolům v bufetové restauraci nebo luxusní restauraci s 5-ti chodovým menu ? Prožijete neopakovatelnou atmosféru při muzikálovém divadelním představení nebo se zaposloucháte do tonu klavírní hudby ? Každý si zde jistě najde, to co mu nejvíce vyhovuje. 

Více o plavbě na lodi naleznete zde 


Nesmíme však zapomenout na to nejdůležitější a to prozkoumání ostrovů, které během plavby navštívíme a co byste neměli opomenout? 


JAMAJKA 

exotická atmosféra Karibiku, nádherné dlouhé pláže s jemným bílým pískem, rozmanitá pohoří vnitrozemí a vše podkreslující hudba v rytmu reggae, co více si můžete přát. Tento ostrov o rozloze 10.990 km čtverečních s více než 2,5 milióny obyvatel bývá nazýván pravým turistickým rájem
Nechcete-li strávit den na pláži nebo ve městě, vydejte se za dobrodružstvím do okolní krajiny. Objevte vodopády Dunn's River Falls, , které padají do hloubky téměř 200 metrů a jsou považovány za Niagáru Karibiku. Doporučujeme i návštěvu jeskyně Green Grotto, výlety jeepem do hor, či sjiždění řeky na obřích nafukovacích kruzích.


KAJMANSKÉ OSTROVY 

nekonečné sněhově bílé písčité pláže s malebně skloněnými palmami, bohatý podmořský život srovnatelný se všemi světoznámými potápěčskými lokalitami, kvalitní stravu a v neposlední řadě atmosféru jinde na světě neopakovatelnou. Kolumbus říkal Kajmanským ostrovům "Las Tortugas" - želvy. I když je jich tu stále mnoho, vžilo se později jméno nepřesně označující zde žijící leguány jako krokodýli. Den zde můžete strávit plaváním s rejnoky, cyklovýletem po ostrově nebo lenošením na slavné Seven Miles Beach, na konci které naleznete přírodní ´tvar nazvaný Peklo a opodál doporučujeme navštívit želví farmu, delfinárium a Rum Factory.
Největší ostrov v Mexiku se nachází 57 km od Cancúnu a 20 km od pobřeží Mexika. Španělští objevitelé "Conquistadores" odsud spatřili poprvé břehy Mexika, když pátrali po zlatě a jiném bohatství.Ostrov je známý svými idylickými plážemi, kde je možnost provozovat různé vodní sporty a svými mayskými ruinami Na ostrově Cozumel naleznete poklady také pod hladinou moře. Jsou zde výborné podmínky pro potápění a šnorchlování V přístavním městečku San Miguel de Cozumel naleznete spoustu obchůdků, restaurací a barů. Rovněž doporučujeme výlet na pevnimu - na kdysi mocné mayské město Tulum.

Nassau je hlavním městem Bahamských ostrovů

Architektura vyznává karibský styl, ale jsou zde vidět i určité rysy amerikanizace. Nassau je také spojeno s průmyslem a obchodem, je jejich centrem.

Tropický vítr, víření bubnů, hudba, gurmánská jidla a nádherné zážitky - to jsou jen některé z vrcholných lákadel Nassau. Je tu pro každého něco. Zájem návštěvníků si zaslouží Pompey Museum nebo muzeum Junkanoo, botanická a zoologická zahrada, luxusní pláže s přepychovými hotely, zahrady Ardastra nebo Ford Charlotte. Vynechat byste neměli The Straw Market, ležící v centru města a je turisty velmi oblíbené. Bahamské ženy tu prodávají výrobky místních řemeslníků. Je to bouřlivý a pestrý trh, který nabízí pokaždé něco nového. Očekávejte různorodé zboží s hlasitým smlouváním při každém nákupu. Pokud hledáte značkové a luxusní oblečení, budete potěšeni místnímí cenami v ulici Bay Street, osvobozenými od cla v této hlavní nákupní čtvrti. Největší podmořskou sochou je Ocean Atlas u bahamských břehů. Předobrazem sochy měřící 5,5 metru a vážící 60 tun, je obr Atlás, držící své šíji drží nebeskou klenbu.


Naše doporučení: Proces vylodění probéhá v dopoledních hodinách, na poslední den plavby doporučujeme zakoupit výlet od lodní společnosti do národního parku Everglades. Lodní společnost se postará o Vaše zavazadla, které dopraví až na letiště, kde bude i konec vašeho výletu.