Východní Karibik

Přemýšlíte o zajímavé dovolené ? Nevíte, kam se vydat, aby jste si dovolenou opravdu se vším všudy užili ? 

Máme pro Vás tip, poznejte úžasné destinace během jedné dovolené, vydejte se z Floridy na plavbu Karibikem, užijete si dovolenou na lodi. 


Je to romantika. Je to něco úplně jiného. Je to zážitek na celý život. Obyčejná dovolená u moře je fajn, ale proč nezkusit něco nového? Stále více lidí objevuje alternativu ke klasickým pobytům v podobě dovolené na lodi - během několika dní toho totiž uvidíte mnohem víc než z lehátka na pláži a na ceně to přitom skoro nepoznáte. Plavba lodí za exotickými přístavy a tajnými zálivy vás nebude stát více než luxusní pobytový zájezd. Plavba lodí je pořád v našich hlavách spojená s jakýmsi nedostupným luxusem. Jenže právě tahle rovnice už poměrně dlouho neplatí - stačí si udělat rychlý průzkum:  

V ceně je 

 • veškeré jídlo
 • bydlení na lodi v luxusní kajutě
 • animační programy i vstup do různých fitness a wellness zařízení na lodi 

Luxus? To ano. Jen pro boháče? Vůbec ne. 


   Jak vše probíhá ? 

    Cesta do Miami trvá několik hodin, ale jistě to stojí za to, máte před sebou cestu snů, na cestu si nezapomeňte vzít ptvrzení ESTA a cestovní pas platný 6 měsíců po návratu . Doporučujeme letět o pár dní dříve a strávit čas do odplutí v Miami, rádi pro vás zajistíme ubytování v 3* hotelu se snídaní na South Miami Beach za 1200 Kč za osobu. Po přístání doporučujeme využít půjčení auta, cesta do hotelu není složitá a navíc všechna auta mají k dispozici GPS navigaci . Pro ty z Vás, kteří dají přednost taxi, vyjde cesta z letiště do hotelu na 33 USD.

Miami

Miami je město okázalého luxusu s velmi barevně pestrým charakterem a životem ve dne i v noci. 2. největší město ve státě Florida , je ukázkovým příkladem moderního tepu velkoměsta s ojedinělou sluneční exotickou přichutí s palmami všude tam, kam se podíváte. A vidět na vlastní oči panorama prosklených miamských mrakodrapů s okolo azurově zbarvenými mořskými vodami, lemované zlatým pískem, tak to je opravdu úchvatný zážite


  V Miami se rozhodně nudit nebudete , doporučujeme navštívit například tato místa 

  Čtvt Liitle Havana srdcem Little Havany je ulice Calle Ocho, kterou lemují autentické stánky s exotickým ovocem, klasickými obchůdky a kavárny, kde při troše štěstí uvidíme, jak se ručně balí pravé doutníky nebo jak se praží výtečná silná kubánská káva. 

   To, co láká turisty jako první je bezesporu Miami Beach a její velice oblíbená část South Beach. V ní se nachází čtvrť zvaná Art Deco Historic District, kde můžete najít cca 800 budov postavených právě v tomto luxusním a dekorativním architektonickém stylu, který byl nejvíce "IN" na začátku 20. století. Zde na Miami leží zřejmě největší architektonická koncentrace art deco stylu na světě! 

   Key Biscayne - ostrůvek, na který se z pevniny dostaneme po hrázi Rickenbacker Causeway, je domovem parkuCrandon Park s pěknou písečnou pláží, cyklistickými stezkami, golfovým a tenisovým hřištěm. Hned na vedlejším ostrůvku Virginia Key, při cestě po Rickenbacker 

   Causeway, můžeme navštívit jedinečné mořské akvárium Miami Seaquarium, zaplavat si s delfíny a prohlédnout si zdejší silnou sestavu zástupců mořské fauny - velryby, vodní želvy, žraloky, výše jmenované delfíny a mnohé další.Po dnech plných zážitků z Miami se vydáme nás čeká zlatý hřeb naší dovolené. plavba Karibikem začíná:


  Plavba Karibikem začíná

CO VÁS NA LODI ČEKÁ?

  • Proces nalodění je obdobný jako na letišti, v přístavu odevzdáte kufry, které Vám donesou do kajuty, projdete jednoduchým check-inem a náhle se ocitnete v jiném světě 

   Každý si zde jistě přijde na své, chcete jen tak lenošit u bazénu nebo ve vířivce, nebo snad raději si půjdete zacvičit do moderní posilovny ? Dáte přednost bohatý švédským stolům v bufetové restauraci nebo luxusní restauraci s 5-ti chodovým menu ? Prožijete neopakovatelnou atmosfíru při muzikálovém divadelním představení nebo se zaposloucháte do tonu klavírní hudby ? Každý si zde jistě najde, to co mu nejvíce vyhovuje. 

   Více o plavbě na lodi naleznete zde


Britské Panenské ostrovy - Road Harbor

  60 zapomenutých ostrovů a ostrůvků, vyčnívajících z tyrkysového moře uprostřed Karibiku. Zdejší nedotčené písečné pláže, pestré korálové útesy, bujná tropická vegetace, ideální podmínky k plachtění i přátelské chování místních domorodců stále více vábí movité návštěvníky z celého světa. Díky malému letišti se však ostrůvkům stále daří zachovat osobitý ráz a neopakovatelnou, poklidnou atmosféru.
  Vydejte se s námi do Karibiku a na vlastní oči spatříte proslulé gigantické žulové balvany na ostrově Virgin Gorda. Návštěvníci ostrovů si vychutnávají skvělé podmínky pro plachtění a potápění u pestrých korálových útesů. Cestování po karibských ostrovech nabízí pohledy na nejkrásnější tropické scenérie, které s Ambierou poznáte i vy. 

St. John / Antigua a Barbuda

  Na okraji Závětrných ostrovů, jež zakončují řetězec Malých Antil, leží bývalá britská kolonie Antigua a Barbuda. Antigua je s rozlohou 281 km2 a přibližně 80 tisíci obyvateli hlavním a největším ostrovem celého státu i zmíněných Závětrných ostrovů. Tento malebný kus země se dnes těší velkému zájmu turistů, které lákají místní bezcelní obchody, zajímavé památky, ale hlavně 365 písečných pláží zdobících členité pobřeží ostrova.

  Vychutnejte si místní speciality...

Fungi - národní jídlo, kukuřičná kaše s okrou
Ducana - puding ze sladkých brambor, kokosu, rozinek, zázvoru, vanilky, ...
Mauby - nápoj z kůry tropických dřevin a cukru
Rumy - např. English Harbour
Mořské plody a ryby všeho druhu


Svatý Martin

  Pro milovníky přírody doporučujeme návštěvu národního parku El Youngee. Stát Svatý Martin sám sebe nazývá přátelským ostrovem. Snad je někdy až příliš přátelský. Ostrov je rozdělen na francouzskou a holandskou část. MSC Divina zakotví v holandské části , doporučujeme se vydat i do francouzské části a navštívit městečko Marigot, kterému se také přezdívá francouzské Cannes, najdete zde spustu obchůdků a kavárniček, celý ostrov je obklopen malebnými přírodními sceněriemi a spoustou nádherných plážích.Najdete tu například slavnou přistávací dráhu letadel klesajících těsně nad rušnou pláží. Návštěvníci se za touto raritou jezdí dívat z celého světa. Fanouškům létajících strojů nelze jinak než Svatý Martin doporučit k návštěvě.


Basseterre / Svatý Kryštof a Nevis 

Ostrovy Sv. Kryštof a Nevis jsou těmi nejospalejšími a nejklidnějšími místy v Karibiku a jednou z mála zemí, kde v ekonomice ještě převažuje zemědělství nad turistickým ruchem. Turisté ho ocení jako ideální místo pro odpočinek, kdy stihnou prozkoumat během chvíle všechny zdejší atraktivity a pak už mohu klidně lenošit na sluníčku. St. Kitts je podlouhlý, jeho délka je 37 km, šířka 11 km, a dominuje mu vznosná dřímající sopka Mt Liamunga. Jižní Nevis má kulatý tvar, je zelenější a v jeho centru se také tyčí sopka - Nevis Peak, kterou takto pojmenoval Kryštof Kolumbus - její vrcholek schovaný v bílých oblacích vypadá jako zasněžený (španělsky sníh se řekne "neive"). Na obou ostrovech chybí rozlehlé pláže, jsou tu spíš menší zátoky (Pinney´s Beach), ale mořské prostředí je zdravé, voda průzračná, jsou tu korálové útesy s barevnými mořskými houbami, korály, množstvím rejnoků, žraloků, úhořů a želv. K návštěvě láká i národní park Brimstone Hill Fortress, kde se nachází vojenská pevnost ze 17.a 18. století.


Martinik

Ostrov plný květin a prý i nejkvalitnějšího rumu na světě

Martinik bývá mnohými označován jako kousek Francie uprostřed Karibiku. Bujná tropická vegetace pověstná svými exotickými barevnými květy, tropické klima, činná sopka i pěkné pláže, to vše ale v evropském hávu. To je jen málo z toho, co může Martinik nabídnout. Martinik je proslulý svým rumem, který je mezi odborníky považován za velmi kvalitní. Jeho specifikem je to, že se vyrábí z čerstvé šťávy z cukrové třtiny a nikoliv z melasy, jak je tomu u jiných karibských rumů. Obecně se tento typ rumu nazývá agricole. Většina se ho neexportuje a ochutnat ho tak můžete hlavně tady v různých rumových koktejlech. Za typický rumový koktejl na Martiniku je považován Ti Punch, který má svůj původ v historii a kultuře ostrova. Jedná se o martinický agricole rum, třtinový sirup a limetka. Místním pivem je Lorraine a z vín jsou k dostání hlavně ta francouzská. Ostrov Martinik je vulkanického původu, třetinu rozlohy zabírají zalesněné hory, dále tu jsou plantáže s cukrovou třtinou, banány či ananasem.


Ambiera pro Vás vše zajistí a ceny Vás jistě více než překvapí


Zaujala Vás tato nabídka ? Kontaktujte ještě dnes CA AMBIERA a naší travel consultanti vám rádi sdělí bližší informace. 


  Naše doporučení: Proces vylodění probéhá v dopoledních hodinách, na poslední den plavby doporučujeme zakoupit výlet od lodní společnosti do národního parku Everglades. Lodní společnost se postará o Vaše zavazadla, které dopraví až na letiště, kde bude i konec vašeho výletu.

Zaujal Vás náš článek? Kontaktuje nás a rádi Vám sdělíme další informacetel. +420 604 720 050 │ info@ambiera.cz