AIDABLU - INDICKÝ OCEÁN

Ambiera má pro Vás skvělý tip!

Úžasná plavba po Indickém oceánu 


AIDAblu

Společenským centrem velké výletní lodi AIDAblu je vysoké atrium, kolem kterého jsou soustředěné obchody a všechny důležité přepážky pro objednávání služeb.

Horní otevřené paluby slibují dokonalý oddych na čerstvém mořském vzduchu v oáze wellness. Živo je také kolem hvězdicového AIDA baru v přední části lodi. Díky dobře promyšlenému vybavení je loď jako stvořená pro dokonalou dovolenou. 


Restaurace a bary: samoobslužná Bella Donna s italskými pokrmy, California Grill (burger, pizza), asijská East Restaurant; A-la-carte (za příplatek) - Buffalo Steak House, Gourmet Rossini, Sushi Bar; pivnice a jídla k pivu (za příplatek); 12 různých barů včetně vinotéky a Pool Bar.

Wellness, sport, relaxace: bazén, vířivky, FKK, multifunkční sportovní hřiště (tenis/volejbal/basketbal), joggingová dráha, posilovna, Golf Driving Cage (za příplatek). Mnoho sportovních kursů a cvičení (za příplatek) - např. jóga, nordic walking, power plate aj.; Wellness areál zahrnující mnoho typů saun a masáží (za příplatek); další služby z oblasti péče o tělo (za příplatek): kosmetika, manikúra, holič a kadeřník.

Zábava a kultura: živá hudba, diskotéka, knihovna, kasino a billiard, umělecká galerie s aukcemi, herní konzole (za příplatek), promítací plátno, 4D kino (za příplatek), obchodní galerie.

Pro děti: dětské kluby, salonek Teens Lounge HYPE.


Využijete kompletních služeb Ambieri!

Na vyžádání rádi zajistíme leteckou dopravu - cena zpáteční letenky z Vídně od 15.800 Kč


A co všechno během plavby uvidíte ?


Mauricius

nekonečné množství přírodních krás, zlatavé pláže omývané azurově modrým mořem a jedinečné podmínky pro potápění. 


Mauricius, jedna z nejoblíbenějších dovolenkových destinací, je ostrovním státem, který leží v Indickém oceánu u východního břehu Afriky. Mauricius patří do skupiny ostrovů zvaných Maskarény. Hlavním městem této exotický krásné země je město Port Louis. K hlavnímu ostrovu patří ještě několik ostrůvků a souostroví rozptýlených v Indickém oceánu.


Chamarel - "Terres de 7 Couleurs"

Jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí ostrova je tato oblast známá jako Chamarel nebo také země sedmi barev. Jedná se opravdu o tajemné místo, kde má země sedm různých barev. Tato anomálie vznikla kvůli horké lávě, která těmito místy v minulosti protekla a postupně ztuhla. Výsledkem nerovnoměrného chladnutí roztavené horniny je tato barevná variace písku.

Bois Chéri Tea Plantations

Milovníci chutného čaje by určitě neměli vynechat návštěvu těchto krásných čajových plantáží s továrnou na výrobu čaje a muzeem. Zde se můžete podrobně seznámit s pěstováním a následným zpracováním čaje či si vyslechnout poutavý příběh mauricijského čaje. Kromě toho zde samozřejmě můžete ochutnat šálek tohoto lahodného nápoje.

Père Laval's Shrine

Jedinečná svatyně nacházející se v hlavním městě Port Louis, která je věnována francouzskému katolickému knězi a misionáři jménem Père Jacques-Désiré Laval. Svatyně je něco jako Lourdy Indického oceánu - pořádají se sem poutě, kterým je přisuzováno množství zázraků.


ostrov Réunion

Ráj plný vodopádů

Krásný ostrov pyšnící se nádhernou přírodou a tradičním francouzským prostředím, který je zároveň nejvzdálenější součástí Evropské unie. Takový je ostrov Réunion, zámořský departement Francie ležící východně od ostrova Madagaskar a západně od Mauricia. 

Saint-Denis

Saint-Denis je hlavním městem a kulturním centrem celého ostrova. Právě zde začíná cesta většiny cestovatelů, kteří se na Réunion vypraví. V blízkosti města totiž leží mezinárodní letiště. Saint-Denis je ideálním místem pro poznání místní kultury, kuchyně i každodenního života. Seznámit se zde můžete i s historií Réunionu. Přímo ve městě naleznete přibližně třetinu všech ostrovních památek. Udělejte si čas a vypravte se na procházku malebnými městskými uličkami, během níž můžete obdivovat například kreolské zahrady v La Valée Heureuse či Maision Carrére, kreolský dům z 19. století, v němž dnes sídlí menší muzeum seznamující návštěvníky s životem na Réunionu. 

Saga du Rhum

Nedaleko od třetího největšího města Réunionu, města Saint-Pierre ležícího na jihozápadním pobřeží ostrova, naleznete unikátní muzeum Saga du Rhum fungující od roku 2008. Muzeum sídlí v prostorách nejstarší dosud funkční rodinné destilérky na ostrově. Jedná se o jediné réunionské muzeum věnované rumu. Seznámíte se zde s historií a výrobou tohoto oblíbeného nápoje, jehož produkce má na Réunionu dlouholetou tradici.

Piton des Neiges

Nejvyšší horou ostrova a zároveň i celého Indického oceánu je vyhaslá sopka Piton des Neiges tyčící se do výšky 3069 metrů. Řada návštěvníků ostrova si nenechá ujít výstup na její vrchol, odkud je zaručen jedinečný výhled na celý ostrov. Výchozím bodem pro výšlap bývá parkoviště ležící ve výšce 1380 metrů nad mořem. Sem je možné dojet autem, dál již musíte po svých. Už samotná cesta je zážitkem, protože všude kolem cesty se nacházejí zajímavé rostliny a krásné přírodní útvary. Necelých 600 metrů pod vrcholem hory můžete najít chatu nabízející občerstvení.


Mahé - Seychely

Seychelská republika je skutečným přírodním rájem, který obývá mnoho endemických druhů. Ty tedy nikde jinde na světě neuvidíte. Takové konstatování platí především pro Vnitřní ostrovy, jež jsou až do dnešních dnů posety tropickým lesem a krásnou faunou a flórou. 

Atol Aldabra (Aldabra Atoll)

Atol Aldabra tvoří čtyři korálové ostrovy obklopující vnitřní lagunu. Vzhledem k tomu, že je geograficky izolován a panuje zde nedostatek pitné vody, lidské osídlení byste hledali marně. Obdivovat lze proto unikátní ekosystém. V blízkosti atolu Aldabra se vyskytuje pestrá mořská fauna, a to včetně několika druhů žraloků. Za zmínku ale stojí zejména želva obrovská. Právě zde se totiž nachází největší světová populace tohoto ohroženého druhu. I díky tomu je Aldabra druhým místem Seychel na Seznamu přírodního dědictví UNESCO.

Ostrov La Digue (La Digue Island)

Hned vedle výše zmíněného oslova Praslin leží třetí největší ostrov La Digue. Jedná se o velmi oblíbenou turistickou destinaci, a to přesto, nebo právě proto, že je z Vnitřních ostrovů Seychel nejméně rozvinutý. Vyhledáván je přitom zejména páry na romantické dovolené. Údajně se zde totiž nacházejí nejkrásnější pláže celého Seychelského souostroví, z nichž musíme jmenovat pláž Grondos. Pobyt si je ovšem vzhledem k oblíbenosti zajistit se značným předstihem.

Ostrov Frégaté (Frégaté Island)

Východně od ostrova Mahé se rozkládá Frégaté, který bývá často označován nejizolovanějším ostrovem celých Seychel. Stejně jako na atolu Aldabra se zde v rámci přírody setkáte jen s minimálními lidskými zásahy. Jeho odlehlost pak dokládá i fakt, že v 17. století plnil funkci úkrytu pirátů. Dnes je možné obdivovat překrásné pláže jako Anse Victorin a velezajímavou flóru a faunu, a to včetně jedinečných druhů ptáků i obřích brouků.

Národní park Morne Seychellois (Morne Seychellois National Park)

V severní části ostrova Mahé se nalézá tento největší národní park Seychel s rozlohou 3000 hektarů. K jeho poznávání můžete využít hned 12 turistických stezek, takže se jedná o výtečné místo pro milovníky pěší turistiky. Na své si v tomto parku navíc přijdou i milovníci výšek, neboť mohou zdolat nejvyšší horu souostroví, která nese rovněž název Morne Seychellois a její vrchol se nachází ve výšce 905 m n. m.


Madagaskar

Ostrov s pirátskou tradicí

Madagaskar se vyznačuje hlavně svou nádhernou flórou, faunou - lemuři, plazi, ptáci...

Z osmi druhů baobabů na světě je 6 druhů endemických na Madagaskaru. Malgaši používají plody, olej, semena a vlákna, tvrdí se, že v těchto stromech žijí duše předků.
Deštné pralesy Antsinanana, které zahrnují 6 národních parků podél východní části ostrova byly přidány do seznamu světového dědictví UNESCO.

Madagaskar je oblíbenou destinací milovníků přírody, kteří chtějí vidět lemury a další druhy zvířat na tomto kouzelném ostrově. Jezdí sem také milovníci krásných pláží s palmami - Nosy Be a Ile Sainte Marie, na Madagaskaru se setkáte s mnoha zajímavými kulturami a kmeny. Ostrov se oddělil od pevniny před 165 milióny lety a proto zde najdeme faunu a flóru, kterou nelze vidět nikde jinde na světě (lemury), tisícileté baobaby, tsingy, bohaté kulturní dědictví - Famadihana nejposvátnější obřad Madagaskařanů.


Soukromá rezervace Berenty

Leží u Fort Dauphin, je to oblast trnité buše, žijí zde lemuři. Rezervaci tvoří část velké farmy, kde se pěstuje sisál. Dělají se tu i noční vycházky za lemury, u kempu je nedotčený pobřežní les, žije tu více než 100 druhů ptáků.

Národní park Andohahela

Vytvořen byl v roce 1997, měl by být zapsán do seznamu světových míst UNESCO (jeden z 6 na Madagaskaru). Není tak přístupný jako Berenty. Rozkládá se na 760 km2 přes pohoří Anosy, východní části jsou dobře zavlažovány, západní úbočí jsou porostlá trnitou buší. Žije tu asi 15 druhů lemurů, nejlepší je trasa Tsimelahy Trail, která vede po obou stranách řeky Taratantsa a končí u krásného přírodního jezírka. Roste tu nádherná květena.

Arboretum v Antsokay

Založeno bylo u Toliaru v roce 1980 švýcarským botanikem Petignatem. Rozkládá se na 40 ha a roste zde 900 druhů rostlin typických pro jihozápad Madagaskaru, asi 90% z nich je endemických. Mnoho rostlin patří k ohroženým druhů, mají také léčivé účinky. Žijí tu malí lemuři.  


Ambiera Vám nabízí časově omezenou

nabídku na tento zájezd